Fransa’da Öğrenci Konaklaması

fransakonaklamaElbette ki, öğrenciler için Fransa’daki eğitimlerini planlarken en başta gelen konulardan biri kalacak yer organizasyonudur. Konaklama genelde birkaç farklı seçenekle organize edilebilir. Bunlardan en başta geleni bir stüdyo daire kiralanması, aile yanında konaklama veya öğrenci yurdunda kalma şeklindedir.

Fransa Eğitim Merkezi olarak öğrencilerimizin bu konuda en yoğun taleplerinin “Özel Öğrenci Rezidanslarında” kalmak olduğunu tespit ettik. Kurumsal olarak, devlet yurtlarına oranla çok daha kişisel konfora önem veren çeşitli özel öğrenci rezidanslarıyla işbirliğine gittik.

Bu rezidansların en başta gelen avantajlari bir stüdyo daire şeklinde olmaları ve duş, banyo küçük mutfak, yatak, çalışma masası kütüphane, wi-fi internet gibi en önde gelen tüm ihtiyaçları kapsamalarıdır. Son derece güvenli ve temiz olmalarının yanı sıra, spor ve kahvaltı salonları da mevcuttur.

Sadece öğrencilerin kalabilmesi sayesinde, bu rezidanslar sosyalleşme için de çok uygun bir ortam sunmaktalar. Böylece öğrencilerimiz, yaşıtları olan diğer öğrencilerle birlikte ideal bir ortamda yeni yaşamlarına daha rahat uyum sağlayabiliyorlar.

Sonuç olarak, Paris, Lyon, Nice, Marsilya, Toulouse, Bordeaux, Strasbourg, Rennes, Lille vb tüm öğrenci kentlerinde bulunan partnerlerimiz sayesinde danışmanlığını yürüttüğümüz öğrencilerimiz için konaklamala hizmetini de rahatlıkla organize ediyoruz. Tüm işlemleri öğrencimizin Fransa’ya varışından önce tamamlayıp tercih ettikleri özel rezidansları ile “kefilsiz” kontrat yapmalarını sağlıyoruz.

Leave a reply