Ecole Des Roches

ecoledesroches

Ecole Des Roches, 60 hektardan fazla yeşil kampüsü ile Normandiya’nın kalbinde yer alan École des Roches, kuruluşundan bu yana, öğrenmeye bütüncül bir yaklaşım ve yüksek kaliteli bir yatılı okul deneyimi üzerine kurulmuştur.

École des Roches’ta öğrenim, sınıfın duvarlarının ötesine geçerek ders dışı etkinliklere, sporlara, kültürel gezilere ve 50 farklı ülkeden akranlar ve öğretmenlerle etkileşime kadar uzanır. Öğrencilerimiz École des Roches’a çeşitli nedenlerle gelir: bazıları FLE (Yabancı Dil olarak Fransızca) programının bir parçası olarak Fransızca öğrenmek, diğerleri Fransız Bakalorya veya Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programını tamamlamak için. Öğrencilerimiz eğitimleri boyunca hem sınıfta hem de akşamları düzenlenen çalışma dönemlerinde küçük sınıflar, benzersiz öğretim ve istisnai öğrenme desteğinden yararlanırlar.

École des Roches’in konumu, Paris ve Orta Avrupa’nın tarihi, kültürel ve sanatsal zenginliğinden yararlanmamızı sağlarken, öğrencilerimizin öğrenebilecekleri ve çok yönlü genç yetişkinlere dönüşebilecekleri güvenli ve açık bir alan sağlar. Web sitemizi gezmekten ve okulumuz hakkında bilgi edinmekten keyif alacağınızı umar, sizi ziyaret etmek için sabırsızlanıyoruz.

OkuluN Vizyon ve Misyonu

1899 yılında sosyolog Edmond Demolins tarafından kurulan École des Roches, olağanüstü bir mirasa sahip Normandiya kırsalının kalbinde yer almaktadır. Bu pastoral ortam, her öğrencinin entelektüel ve kişisel gelişimine odaklanan yatılı okul öğrenimi için mükemmel bir uyum sağlar.

Misyon: öğrencilerimizin başarısı Ecole des Roches, öğrencilerinin erken yaşlardan itibaren çeşitli dilleri öğrenmelerine ve çevrelerindeki dünyaya açık bir zihinle erişmelerine olanak tanıyan zengin ve teşvik edici bir program sunar.

Yatılı okul modeli, her öğrencinin kişisel gelişimine ve kalıcı dostlukların doğuşuna yardımcı olan bir aile ve kapsayıcı atmosfer sunar.

École des Roches, öğrencilerine modern ve konforlu altyapı sağlar: altı pansiyon, dijital beyaz tahtalarla donatılmış sınıflar ve ayrıca her öğrencinin entelektüel ve kültürel öğrenimine olanak sağlayan çok sayıda eğitim ve ders dışı bina.

Tüm stajyerlerimiz, Fransız kültürünün özünü oluşturan ve başkalarına saygıyı, iradeyi, azmi, çabayı ve hırsı teşvik eden Rocheux ruhuyla birleşiyor.

École des Roches’ta sloganımız “Yaşam ve hizmet için iyi donanımlıdır”: Öğrencilere meraklarını, sorumluluk duygularını ve liderlik becerilerini geliştirmek ve onları harika profesyonel kariyerlere hazırlamak için gerekli tüm araçları sunuyoruz.

120 yıldır kraliyet ailelerinin üyelerine, başkanlara ve iş liderlerine mükemmellik öğreten eski öğrencilerimiz arasında Cacharel, Peugeot, De Rothschild ve aynı zamanda Henessy gibi büyük isimleri sayıyoruz.