Hakkımızda – Fransa Eğitim

Fransa Eğitim Merkezi, Türkiye ile Fransa arasındaki tüm öğrenim hareketliliklerinde, her iki ülke öğrencilerine eğitim, barınma ve kariyer süreçlerinde kapsamlı danışmanlık hizmeti sunan bir kurumudur. İstanbul ve Paris’te bulunan ofisleri ve uzman danışman ve eğitmenleriyle, FR-EM, bu alanda referans bir adres olarak ülkemizdeki en profesyonel ve kapsamlı hizmeti sağlamaktadır. Fransa Eğitim Merkezi’ne başvurarak ile her iki ülkedeki eğitim olanakları ve kurumları hakkında en güncel ve ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fransa Eğitim Merkezi, başvuru dosyanız ve belgelerinizin en mükemmel şekilde hazırlanmasından, eğitiminiz, barınmanız, staj olanaklarınız ve yabancı öğrenci statünüze ilişkin tüm bürokratik prosedürlerinizi sorunsuz bir şekilde yönetmenizi sağlar. FR-EM tüm eğitim sürecinizde yanınızda olduğu gibi, Fransa yükseköğretim kurumlarının talep ettiği dilsel ve akademik altyapıyı edinmeniz için eğitim programları da sunmaktadır. Kurumumuz, ihtiyaç duyduğunuz tüm fen ve sosyal bilimler ders konularında da Fransızca olarak takviye alabileceğiniz özel bir adrestir.

Uzman eğitmen kadromuz ve bu amaca yönelik olarak düzenlenmiş dersliğimiz Fransızca bilimsel altyapınızı güçlendirmeniz ve DELF ve KPDS gibi sınavlardan gerekli sertifikaları alabilmeniz için hizmetinizdedir. Yine bu perspektifte, Galatasaray Üniversitesi “İç Sınavına” yönelik hazırlanmak isteyen öğrenci adaylarına yönelik spesifik hazırlık programları da merkezimizin eğitim faaliyetleri arasındadır. Danışmanlık hizmetlerimiz, Türk öğrenci adaylarının Fransa’nın yanında tüm diğer “Francophone” ülkelerdeki (Belçika, İsviçre ve Kanada) eğitim projelerini yönlendirmeyi ve yönetmeyi de kapsamaktadır.

FR-EM Türkiye’de bir çok prestijli yabancı üniversitenin ve eğitim kurumunun temsilciliğine sahiptir. Eğitim ve kariyer alanında danışmanlık vererek, kişilerin ihtiyaç duyduğu akademik veya profesyonel gelişimleri edinmelerini sağlar. Temsilcisi olduğu kurumların aynı zamanda tanıtım ve gelişim ortağı olarak, uluslarası eğitim ve profesyonel arenada okulları, öğrencileri, işverenleri ve eğitimcilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere buluşturma misyonu üstlenmiştir.Plus education&career Yurt dışında eğitim ve kariyer olanaklarını öğrenciler ve profesyonellerle buluşturan ve temsil ettiği eğitim kurumlarıyla başta Avustralya, İngiltere, Avrupa, Amerika ve Kanada konusunda da iddialı olmasıyla, Kariyer ve eğitim danışmanlık hizmetlerini bir çatı altında toplayarak geleceğinizi çizmenize yardımcı olur.

BİZ KİMİZ?

Martı Büyüközden

Ortaokul ve Lise öğrenimini İzmir Bornova Anadolu Lisesinde (İngilizceBölümü) tamamlamıştır. Gerek lise gerekse üniversite yılları boyunca Türkiye’nin yanısıra Amerika’ da eğitimi almıştır. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra temel mühendislik formasyonu kazanmak amacı ile İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğine girmiş, Amerika ve Almanya’da gerçekleştirdiği stajlarla oradaki iş ortamları hakkında bilgi sahibi olmuş ve iş teklifleriyle geri dönmüştür. Master için Fransızca öğrenim görebileceği Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü seçmiştir.

Danışmanlık şirketlerinde Proje Yöneticiliği görevini birkaç sene sürdürdükten sonra kendi işine sahip olma arzusuyla kurmuş ve 10 senedir Türk öğrencilerinin ve profesyonellerinin yurt dışında eğitim almaları ve kariyerlerine devam etmeleri için uğraş vermektedir. Sahip olduğu uzun öğrencilik deneyimlerinden ve yapmış olduğu yurt dışı seyahatlerinden edindiği deneyimlerini ve bilgilerini öğrencilerle paylaşarak onlar için en uygun eğitimin belirlenmesini hayatının en büyük tatmini olarak görmektedir.

Kemer Lisesinde yurt dışı eğitim danışmanlığı görevi bütün bu surecin bir sonucudur ve hem öğrenciler hem de Kemer Okullarının yurt dışındaki eğitim kurumlarıyla olan iletişimini güçlendirmek ve mezunlarının yurt dışındaki en iyi üniversitelere Kabul edilmesi için 3 sene boyunca aktif olarak calışmıştır.

2012 yılından beri Sky Turk 360’da Global Kampus programını yapımcı sunucusudur. Global Campus TV eğitim kurumlarına medya danışmanlığı ve her kapsamda produksiyon hizmeti vermektedir.
Uzman TV de yurt dışı eğitim uzmanı olarak da yer almaktadır. Türk universiteleri ve eğitim kurumları için de uluslarası faaliyetleri için danışmanlık yapmaya devam etmektedir. NAFSAüyesidir.Education UK ve Pier Online Education Certificate’I başarıyla tamamlamıştır.

Cem Fırat Biyografi

Fransızca eğitmeni ve çevirmen Cem ibrahim Fırat 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1996 yılında Saint-Joseph Fransız Lisesini ve ardından 2001 yılında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirmiştir.Lisans eğitiminin ardından GSÜ ve Fransa Paris Saint-Denis üniversitelerinden Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans dereceleri almıştır.

Fransa’daki yüksek öğrenimi sırasında Le Monde Diplomatique ve Manière de Voir gazetelerinde çalışmıştır. Türkiye dönüşünde Işık ve İstanbul Ticaret Üniversiteleri’nde akademik ve idari görevlerde bulunmuştur. Üniversite yabancı diller programında ve Erasmus ofisinde görev yapmıştır Üniversite öğrencilerine yönelik “Eğitim Gezileri” düzenleyerek, Avrupa Birliği kurumlarının ve birçok yabancı üniversitesinin ziyaret edilmesini ve kurumlarla eğitim işbirliği yapılmasını organize etmiştir.

Cem Fırat, Fransızca ve İngilizce’nin yanı sıra ileri düzeyde Rusça bilmektedir. 15 yıllık tecrübeyle Fransızca ve İngilizce dillerinde her düzeyde özel dersler vermektedir. Aralarında Dışişleri Bakanlığı’nın da bulunduğu birçok kurumun önemli belgelerinin tercümelerini üstlenmiştir. T.C Dışişleri Bakanlığı’nın görevlendirmesiyle, çeşitli ülkelerdeki siyasi seçim süreçlerinde uluslararası gözlemci olarak görev yapmıştır.

Elise Ovart-Baratte Biyografi

Elise OVART-BARATTE halkla ilişkiler, basınla ilişkiler, lobicilik ve iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmetleri gerçekleştirmektedir.

Büyük edebiyat okullarının hazırlık sınıfında aldığı eğitimden sonra, tarih ve siyasal bilimler bölümlerinde eğitimine devam etmiştir. Çağdaş tarihte doktora, siyasal bilimlerde yüksek lisans yapmıştır. 2003’ten 2008’e kadar, Lille Siyasal Araştırmalar Enstitüsü’nde(l’Institut d’Etudes Politiques de Lille) Erasmus öğrencilerine politika analizi dersleri vermiştir.

Bununla birlikte, Elise Ovart-Baratte Adalet ve İç Güvenlik Yüksek Araştırmaları Ulusal Enstitüsü’nün(l’Institut National des Hautes Etudes de Sécurité Intérieure et de Justice) en genç mezunlarındandır.

Politikacılar ( bakanlar, yerel temsilciler) için özel kalem müdürlüğü ve basın ataşeliği görevini 10 yıl boyunca yürüttükten sonra, bilgi birikimini birkaç yıldan beri siyaset adamları ve çeşitli şirketler için kullanmaya karar vermiştir.

Elise Ovart-Baratte özellikle Martine AUBRY, Lille Belediye Başkanı, ve Jacques PELISSARD, Fransa Belediye Başkanları Derneği Başkanı için kurumsal, halk ve basın ile ilişkiler çerçevesinde danışmanlık yapmıştır. Bu güçlü deneyimden sonra, sosyal çevresini Michel DERBESSE( Keolis Başkanı, Bouygues Holding Eski Genel Müdürü) gibi işadamları, Aqualter-Ternois (su dağıtım şirketi), Foncière des Regions, Urbispark gibi şirketler, mimarlar ve avukatların hizmetine sunmuştur.

2011’den beri zamanının büyük bir bölümünü Türkiye ve Fransa arasında ekonomik ve siyasal anlamda yeni ilişkiler geliştirmeye ayırmaktadır.

Retibe Aslan Biyografi

Retibe Aslan, 2011’den bu yana EOB Consultants şirketinde başta halkla ilişkiler olmak üzere proje oluşturma, politikacılar, mimarlar, avukatlar, iş adamları, çeşitli kurum ve kuruluşlardan oluşan müşterilerin dosyalarının takibi gibi alanlarda hizmet vermektedir.

Antakyalı, evli, bir çocuk annesi olan Retibe Aslan, üniversite öğrenimini Anadolu Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği bölümünde Türkiye’de gerçekleştirdikten sonra özel sektörde çalışmış ve 2009’da Fransa’ya yerleşmeye karar vermiştir. Dil öğrenimini Fransa’da tamamlamasının ardından Türkiye’yi tanıtan birçok kültürel organizasyonda faaliyet göstermiştir.

Türk kültürü ve Türk diline gönül veren biri olarak Paris’te bulunan Anadolu Kültür Merkezi’nde ( Centre Culturel d’Anatolie) ya da özel ders aracılığıyla, özellikle Türkiye’de yaşamak ve çalışmak isteyen Fransızlara, 2010 yılından beri Türkçe Öğretmenliği yapmaktadır. Bunun yanında İngilizce, Fransızca ve Türkçe dillerinde çeşitli çeviri etkinliklerinde bulunmaktadır.

Retibe Aslan, son birkaç yıldır, deneyimlerinden yararlanarak Türkiye ve Fransa arasındaki eğitim, ekonomik, sosyal ve siyasal ilişkileri geliştirme amaçlı çalışmalar yürütmektedir.

KURUCU VE EĞİTİM DANIŞMANLARI

Profili Beraber çalıştığımız eğitmen kadrosu hem deneyimli profesyonel eğitmenlerden hem de kar ortaklarımızdan oluşmaktadır. Birçoğu hem İngilizce, hem Macarca hem de Türkçe dillerinde eğitim verebilmektedirler.

Eğitmenlerimiz bağımsız hareket etmeyi tercih ettikleri için gelişen koşullara anında ve etkin bir şekilde yanıt bulabilecek yetenektedirler.

Eğitmenlerimiz sadece Business, IT; hukuk, ağırlama ve catering gibi dallarda eğitim derecelerine ve endüstri deneyimine sahip olmanın yanı sıra birçoğu Mastır seviyesinde resmi eğitmenlik ve iş eğitimi çalışmalarını da tamamlamışlardır.a