École Centrale De Marseille

ecole centrale marseille

École Centrale de Marseille, Fransa’nın ikinci büyük şehri olan Marsilya’da bulunan lider bir mühendislik okuludur. École Centrale de Marseille, 2006 yılında önceki farklı kurumların birleştirilmesi ile oluşturulmuştur ve kökleri 1890 yılında kurulan École d’ingénieurs de Marseille’den alınmıştır.

École Centrale de Marseille , Fransa’nın en büyük ikinci şehri olan Marsilya’da bulunan önde gelen bir mühendislik lisansüstü okuludur (veya Grande école mühendislik ) . École Centrale de Marseille, 2006 yılında önceki farklı kurumların birleştirilmesiyle oluşturulmuştur ve kökenleri 1890’da kurulan École d’ingénieurs de Marseille’den gelmektedir. Centrale Graduate Schools’dan biridir (Paris, Lyon, Lille, Nantes, Marsilya). ve Pekin) ve TIME ( Avrupa için En İyi Endüstriyel Yöneticiler ) ağının bir üyesi.

Akademik Bilgi

Ecole Centrale de Marseille, öğrencilerin büyük çoğunluğunun iki veya üç yıllık yoğun matematik ve fizik eğitimine ( prepa olarak bilinir ) katlandığı çok disiplinli bir okuldur. Öğrencilerin, birkaç seçmeli ders arasından seçim yapmaları gereken geçen yıldan (Master’s level) önce herhangi bir ana dalları yoktur:

  • Makine Mühendisliği
  • Kimya Mühendisliği
  • Fizik, optik ve elektrik mühendisliği
  • İşletme ve Finans
  • Matematik ve bilgisayar bilimi