Université Paris-Saclay – Fransa Eğitim

PARIS-SACLAY ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

Université Paris-Saclay 1

  • tüm öğrenciler için daha kapsamlı kurslar ve teşvik edici çalışma yolları
  • Disiplin mükemmelliğini ve disiplinler arası zorlukları birleştiren araştırma için yeni kilit odak alanları
  • toplumun yararına bilgiyi genişleten bireysel ve toplu sonuçlar
  • farklı kültürleri ve bakış açılarını birleştiren karma akademik veya idari ekipler, Université Paris-Saclay’i yeni fikirlerin üretilmesi için önemli bir laboratuvar haline getiriyor.

Üniversitemizin neler sunabileceğini bu ana web sitesinde ve ayrıca Fen, Tıp, Eczacılık, Hukuk-İktisat-Yönetim, Spor Bilimleri olmak üzere beş fakülte, üç teknik olmak üzere Üniversiteyi oluşturan fakülte ve enstitülerin web sitelerini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Cachan, Orsay ve Sceaux’da bilimsel ve teknik konularda uzmanlaşmış enstitüler ve bir üniversite mühendislik okulu.

Üniversite ayrıca dört bileşenli kurumu bir araya getirir: CentraleSupélec, AgroParisTech, Ecole Normale Supérieure Paris-Saclay ve Institut d’Optique Graduate School, iki ortak kurumla: Université de Versailles Saint-Quentin-en-Yvelines (UVSQ) ve Université Evry Val d’Essonne (UEVE). Birlikte, Üniversitenin ders yelpazesini genişletmemize ve araştırma ve yenilik projelerimizi geliştirmemize yardımcı olurlar.

Université Paris-Saclay, mükemmellik düzeyiyle uluslararası olarak tanınan Fransız yüksek öğrenimi ve araştırmasının sunduğu en iyi şeyleri bünyesinde barındırır.

 

Kısaca Üniversite

Université Paris-Saclay 2

Université Paris-Saclay, Üniversitenin araştırma mükemmelliği konusundaki itibarı ve akademik personelinin bağlılığı sayesinde uluslararası alanda tanınan kapsamlı ve çeşitli Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri sunmaktadır. Üniversitenin kurucu fakülteleri, enstitüleri ve bileşen kurumlarının tümü, Fen ve Mühendislik, Yaşam Bilimleri ve Sağlık ve Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler alanlarında son teknoloji uzmanlaşmış derslerle müfredata katkıda bulunur.

Üniversite, Fransız Alternatif Enerjiler ve Atom Enerjisi Komisyonu (CEA), Fransız Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi (CNRS), Institut des Hautes Etudes Scientifiques (IHES), Fransız Ulusal Tarım, Gıda ve Çevre Araştırma Enstitüsü ile 275 laboratuvarı paylaşıyor. (INRAE), Ulusal Dijital Bilim ve Teknoloji Araştırma Enstitüsü (INRIA), Fransız Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırma Enstitüsü (INSERM) ve Fransız Havacılık ve Uzay Laboratuvarı (ONERA). Université Paris-Saclay şu anda Fransa’nın araştırma potansiyelinin %13’ünü temsil ediyor.

Paris’in güneyinde, Paris, Orsay, Évry ve Versailles boyunca uzanan geniş sitelerde yer alan Université Paris-Saclay, uluslararası görünürlüğü ile güçlendirilmiş stratejik bir coğrafi ve sosyo-ekonomik konumdan yararlanır.

Université Paris-Saclay, dinamik bir ekonomik merkezin tam kalbinde, Paris’e yakın koruma altındaki bir doğal alanda yer almaktadır.

48.000 öğrenci, 9.000 araştırmacı ve öğretim görevlisi ve 11.000 teknik ve idari personeli ile Université Paris-Saclay, yerel bölgesinin gelişimi için itici bir güç ve Fransa’nın önde gelen kurumlarından biridir.

Kapsayıcı, mükemmelliği ile tanınan ve dünyaya açık bir Fransız üniversitesine katılın.

Eğitim Ücretleri

yıt, her akademik yıl başlamadan önce tamamlanmalıdır ve derslerin başlamasından önce onaylanmalıdır. İdari kaydınızı tamamlamak için gerekli tüm belgeleri sağlamanız ve kayıt ücretini ödemeniz gerekir. Yalnızca idari kayıt, öğrenci statüsü kazandırır. Sınavlara girmenizi ve derecenizi almanızı sağlar.

Ulusal tarifeler

Cursus LisansıCursus UstasıCursus Doktorası
170€243€380€

Université Paris-Saclay için geçerli tarifeler

18 Mayıs 2021 tarihinde Yönetim Kurulu tarafından kararlaştırılan 2021-2022 tarifelerine buradan ulaşabilirsiniz:

 Tarifeler 2021-2022 FI ve FC Paris-Saclay –

2022-2023 öğrenim ücretleri henüz oylanmadı. Bu ücretler, Mayıs sonunda veya Haziran başında yapılacak oylamadan sonra geçerli olacak.

Taksitli ödeme

Kayıt ücretinizi sadece kredi kartına 3 taksitte ödeyebilirsiniz.

Muafiyet

Muafiyetiniz varsa, kayıt olurken bunu kanıtlamanız gerekir.
Lübnanlı öğrencileri kararname ile muaf tutma kararı yalnızca 2020-2021 yılını ilgilendiriyordu