Université Paris-Saclay

parissaclay

Tüm öğrenciler için daha kapsamlı kurslar ve teşvik edici çalışma yolları,
Disiplin mükemmelliğini ve disiplinler arası zorlukları birleştiren araştırma için yeni kilit odak alanları,
Toplumun yararına bilgiyi genişleten bireysel ve toplu sonuçlar,
Farklı kültürleri ve bakış açılarını birleştiren karma akademik veya idari ekipler, Université Paris-Saclay’i yeni fikirlerin üretilmesi için önemli bir laboratuvar haline getiriyor.

Paris-Saclay Üniversitesi dört bileşenli kurumu bir araya getirir: Centrale Supélec, AgroParisTech, Ecole Normale Supérieure, Paris-Saclay ve Institut d’Optique Graduate School, iki ortak kurumla: Université de Versailles Saint-Quentin-en-Yvelines (UVSQ) ve Université Evry Val d’Essonne (UEVE).

Université Paris-Saclay, mükemmellik düzeyiyle uluslararası olarak tanınan Fransız yüksek öğrenimi ve araştırmasının sunduğu en iyi şeyleri bünyesinde barındırır. Üniversitenin araştırma mükemmelliği konusundaki itibarı ve akademik personelinin bağlılığı sayesinde uluslararası alanda tanınan kapsamlı ve çeşitli Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri sunmaktadır. Üniversitenin kurucu fakülteleri, enstitüleri ve bileşen kurumlarının tümü, Fen ve Mühendislik, Yaşam Bilimleri ve Sağlık ve Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler alanlarında son teknoloji uzmanlaşmış derslerle müfredata katkıda bulunur.

Paris’in güneyinde, Paris, Orsay, Évry ve Versailles boyunca uzanan geniş sitelerde yer alan Université Paris-Saclay, uluslararası görünürlüğü ile güçlendirilmiş stratejik bir coğrafi ve sosyo-ekonomik konumdan yararlanır.

Université Paris-Saclay, dinamik bir ekonomik merkezin tam kalbinde, Paris’e yakın koruma altındaki bir doğal alanda yer almaktadır.

48.000 öğrenci, 9.000 araştırmacı ve öğretim görevlisi ve 11.000 teknik ve idari personeli ile Université Paris-Saclay, yerel bölgesinin gelişimi için itici bir güç ve Fransa’nın önde gelen kurumlarından biridir.