Hizmet Paketleri – Fransa Eğitim

SİLVER PAKET

Başvuru prosedürümüzün ilk adımı olan “Campus France” eğitim portalında adınıza dosya açılması ve bu portaldaki tüm işlemlerinizin profesyonel takibi.

Hedeflenen eğitim dalının yer aldığı alternatif üniversitelerin belirlenmesi.
İlgili üniversitelerin eğitim nitelikleri, başarı oranları ve sundukları kariyer avantajları hakkında detaylı bilgi hazırlanması.
İlgili üniversitelerin fiziki ortamları, araştırma ve uygulama donanımları, kampüsleri ve bulundukları kentin sosyal yaşam koşulları hakkında detaylı bilgi derlenmesi.

Başvuru dosyasının en stratejik belgeleri olan “motivasyon mektubu” , “eğitim projesi” ve “profesyonel kariyer hedefleri” bölümlerinin ayrıntılı ve hedefe yönelik en doğru Fransızca ifadelerle hazırlanması.

Öğrencinin CV’sinin hazırlanması.
Öğrencinin üniversite tarafından kabulünün gerçekleşmesinin ardından, öğrenci vizesi başvurunun takip edilmesi; seyahat ve öğrenci sigortalarının yapılmasında danışmanlık.
Hedeflenen üniversitelerden kabulün alınmasının ardından, öğrencilerimize Fransa’daki üniversite sisteminde ders, sınav, proje hazırlanması vb. konularda oryantasyon seminerleri düzenlenmektedir. Ayrıca, Fransa’da kendisini bekleyen tüm bürokratik süreçler ve sosyal yaşama ilişkin önemli bilgiler yine bu seminerler sürecinde aktarılmaktadır. Bu bilgilendirmeler aracılığıyla öğrencimiz Fransa’daki yükseköğretim sürecine çok daha rahat bir uyum sağlamakta ve akademik başarı ve sosyal yaşama adapte olmada minimum güçlük çekmektedir.
Öğrencinin Fransa’ya hareketinden sonra, Paris büromuzun öğrencimizin barınmasına yönelik, yurt veya aile yanında konaklama opsiyonlarına yönelik danışmanlık vermesi.

GOLD PAKET

Silver Paket+

Öğrencinin Fransa büromuz tarafından;
Ev kiralanması konusunda tüm uygun kiralık stüdyo, daire, müstakil vb. emlak araştırması, kontrat hazırlanması, kefillik vb. prosedürlerin yerine getirilmesi.
Bir Fransız bankasında hesabının açılması ile ilgili prosedürlerin getirilmesi.
Fransa’da öğrenci oturum belgesi (“titre de séjour”) başvurusu için gerekli belgelerin hazırlanarak, başvurunun yapılması.
Öğrencinin staj programının tümü.
Fransız GSM telefon hattı.

PLATİNİUM PAKET

Gold Paket +

Öğrencinin Fransa’da eğitim hayatına başladığı yıl karşılaşabileceği tüm olası eğitim, barınma, hukuki ve bürokratik sorunlarının çözümü ve Fransa’daki akademik ve sosyal yaşama en iyi adaptasyonu sağlayabilmesi için sürekli danışmanlık sunulması.