Galatasaray Üniversitesi – İç Sınav Hazırlık Programı

gsu

Bu spesifik sınav hazırlık programımız, Galatasaray Üniversitesi mezunu ve 17 yıldır Fransızca eğitmenliği ve danışmanlığı yapan Cem Fırat tarafından planlanmakta ve yürütülmektedir. GSÜ İç Sınav derslerimize katılmak için bilgi formumuzu doldurabilirsiniz. Fransa Eğitim Merkezi iletişim bilgilerinden Fransızca Eğitim danışmanız Cem Fırat’a ulaşabilirsiniz.

Fransa Eğitim Merkezi olarak, Fransızca eğitim veren liselerden birçok öğrencimizi Fransa’daki üniversitelere yerleştirdiğimiz gibi, Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı’na da hazırladık. Bu amaçla düzenlediğimiz spesifik hazırlık programlarımız sayesinde birçok Fransız okulundan gelen öğrencilerimizi Galatasaray Üniversitesi’ne yerleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

Öncelikle, Galatasaray Üniversitesi “İç Sınavı” yalnızca Fransızca müfredat uygulayan liselerin öğrencilerine tanınan ayrıcalıklı bir haktır. Bu haktan en verimli şekilde yararlanmak, GSÜ adayı öğrencilerimiz için bilinçli bir hazırlık süreci gerektirmektedir. Öğrencilerimiz, “İç Sınav” başarıları sayesinde normalde LYS sınavından çok yüksek bir puan gerektiren GSÜ bölümlerine avantajlı bir şekilde yerleşebilmektedirler.

Bu avantajın bilincinde olan ve GSÜ’de eğitim görmeyi hedefleyen öğrenci adaylarımız için her eğitim yılında birebir ve grup derslerimiz düzenlenmektedir. Programlarımız, klasik Fransızca takviye derslerinin ötesinde kapsamlı ileri Fransızca ve sınav tekniğine ilişkin yoğun çalışma üzerine kurulmuştur. Sınavda Fransızca sözcük birikimi (vocabulaire), paragraf soruları ve diğer bilgiyi ölçen soruların yanında özellikle sözel bölümünde yazılması gerek kompozisyon bölümü çok belirleyicidir. Programlarımız sayesinde, İç Sınav Fransızca dili soruları ve Fransızca matematik ve sayısal konularında da öğrencilerimiz performanslarını yüksek oranda geliştirmektedirler.