Fransızca Ders Destek Programları

Fransa Eğitim Merkezi olarak Fransızca Eğitim veren tüm lise ve üniversitelerden öğrencilerimiz için Fransızca dil, gramer, matematik ve fen destek dersleri düzenliyoruz. 17 yıldır Fransızca eğitmenliği yapan yetkilimiz Cem Fırat yönetiminde her düzeyden öğrenciye birebir ve grup Fransızca dersleri düzenlenmektedir. Kurumumuz, tüm Fransız liseleri ve diğer Fransızca öğretim yapan kurumların müfredatlarını yakından takip etmektedir. Öğrencilerin taleplerine ve öğrenim tempolarına göre planlanan eğitimlerimiz gerekli görsel-işitsel materyallerle de desteklenerek en verimli hale getirilmektedir.

Eğitim kadromuz pedagoji ve eğitim psikolojisiyle yakından ilgili tecrübeli uzman öğretmenlerden oluşmaktadır. Kurumsal olmayan organizasyonların düşük saat ücretleri ile yönlendirdiği ve özellikle geçici gelir için bu hizmeti veren üniversite öğrencileriyle asla çalışılmamaktadır. Öğretmen ve öğrenci diyalogunun ve uyumunun, başarı için en temel anahtar olduğu prensibiyle öğrencilerimiz, çok kısa süreçlerde ders başarı grafiklerini yükseltmektedirler.

Fransa Eğitim Merkezi’ni tercih eden öğrencilerimiz, kişisel ve velilerinin beklentilerinin de ötesinde Fransızcayla ilgili tüm derslerinde başarılar kazanmışlardır. Aşağıdaki eğitim kurumlarından birçok öğrencimiz Fransa Eğitim Merkezi’nde ders takviyeleri almıştır.

 1. Saint-Joseph Lisesi
 2. Galatasaray Lisesi
 3. Notre Dame de Sion Lisesi
 4. Saint Michel Lisesi
 5. Saint Benoit Lisesi
 6. Sainte Pulchérie Lisesi
 7. Charles De Gaulle Ankara Lisesi
 8. Tevfik Fikret d’Ankara Lisesi
 9. İzmir Saint-Joseph Lisesi
 10. Galatasaray Üniversitesi
 11. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Bölümü
 12. İstanbul Üniversitesi Fransız Dili Edebiyatı Bölümü
 13. Yeditepe Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
 14. Pierre Loti d’İstanbul Lisesi
 15. Küçük Prens İlkokulu
 16. Özel Piri Reis İlkokulu