Institut National Des Sciences Appliquées De Strasbourg – Fransa Eğitim

Okul Hakkında

Institut National des Sciences Appliquées de Strasbourg 1

INSA Strasbourg, halka açık bir bilimsel, kültürel ve profesyonel kuruluştur (EPSCP). Kökleri 1875 yılına dayanan okul, 2003 yılında INSA Grubuna katıldı.

Yüksek Öğrenim ve Araştırmadan sorumlu Bakanlığın kontrolünde mühendislik ve mimarlıkta uzmanlaşmış bir “Grande École” , mühendislik dersleri mühendislik yeterlilikleri akreditasyon komitesi (CTI) tarafından akredite edilirken, mimarlık dersi kültürel, bilimsel ve Kültür Bakanlığı teknik komitesi .

INSA Strasbourg, Avrupa başkentinin kalbinde ve şehir merkezinden bir taş atımı uzaklıkta bulunan Esplanade üniversite kampüsündeki yerinde eğitim gören toplam 2.015 öğrenciye sahiptir.

Institut National des Sciences Appliquées de Strasbourg 2

INSA Strasbourg her yıl 50 mimarın yanı sıra farklı uzmanlık alanlarında 320 mühendise diploma vermektedir.

2017 yılında INSA Strasbourg’da toplam 2.015 öğrenci bulunmaktadır.

112 tam zamanlı öğretmen-araştırmacı veya öğretim görevlisi ve endüstriyel dünya ile sürekli temas halinde olan 300’ün üzerinde yarı zamanlı veya kadrolu olmayan personel, geleceğin mezunlarının becerilerine uygun işleri hızla bulmalarını sağlayan kaliteli öğretim sağlar.

 

80 kadrolu personel (kamu çalışanları) ve yaklaşık otuz sözleşmeli personel, Okulun sorunsuz çalışmasını sağlar.

Eğitim Ücreti

Başvuru süreci ve öğrenim ücreti. INSA Strasbourg, yılda 1.000 USD‘den daha düşük maliyetli, uygun fiyatlı lisans programlarına sahiptir. Bir yüksek lisans derecesi elde etmek için öğrencinin yılda yaklaşık 1.000 USD harcaması gerekir. İstenen fakülteyi göz önünde bulundurarak ( http://www.insa-strasbourg.fr ) adresindeki mevcut öğrenim ücretlerini kontrol etmek önemlidir.

INSA Strasbourg’un altyapısı. Üniversitenin kendi kütüphanesi vardır. Ayrıca INSA Strasbourg, spor tesisleri ve altyapısı ile öğrencilerin ilgisini çekmektedir.